jarné upratovanie – okná

18057931_1952051395026569_6043203648521191807_n

Dostala som na otestovanie akučistič okien od firmy Kärcher. Ja som za poriadne upratovnaie, hlavne to jarné, tak som na ponuku kývla a testovala. Môj popis je veľmi laický, nie som na technické veci, a často bojujem už so správnym poskladaním prístrojov. Ale potom, keď zistím ako fungujú a že fungujú naozaj dobre, začne ma to baviť  a som nezastavitelná.

a okna kompon.

Čistič obsahuje tieto časti – jedna “pištol” je určená na umytie. Do nádobky sa naleje voda so saponátom a pomocou handry, ktorá sa pripína pomocou suchého zipu,  sa okno umýva a zároveň sa naň strieka voda. Druhá časť je elektrický / dobíjací leštič s akumulátorom, s gumovou stierkou. Na výber je v dvoch veľkostiach. Dokúpiť sa dá aj predĺžená rukoveť, pre tých ktorý potrebujú umývať veľké okná alebo strešné okná. Jedno dobitie vydrží podľa výrobcu na cca 25 klasických okien, čo bohate stačí na umytie okien v trojizbovom byte + umytie celého sprchvého kúta a ja som umyla aj zrkadlá. A dokonca som s tým skúsila zotrieť vodu z podlahy a šlo to dobre.

a okna zlož. komp.

Obyčajne umývam okná tri až štyri krát do roka, kuchynské a obývačkové častejšie. Parapety umývam skoro každý týždeň. Myslím si že umyté okná sú celkový dobrý pocit z bytu dôležité. Nemáme záclony na oknách v kuchyni a obývačke a preto je to pre mňa zvlášť dôležité. Aj podľa feng shuej sú okná dušou domu, a prichádza cez ne do domu/bytu dobrá alebo zlá energia. A tú ovplyvňuje aj čistota okien.

Klasicky umývam okná za pomoci vedra s vodou a handier, najprv zmývam špinu saponátovou vodou a potom leštím pomocou nejakého leštidla a plienky. S čističom Kärcher vám odpadá vedro s vodou aj leštenie za pomoci handry/plienky. Vďaka pomerne veľkej plochy  stierky s handrou z mikrovlákna určenej na umývanie, máte okná o klasickej veľkosti v činžáku umyté veľmi rýchlo. Najprv som si myslela že je to malé ale po oskúšaní je to rozhodne väčšie ako plocha ktorou umývate keď v ruke držíte handru.  A aj pri leštení je proces rýchly, tam je plocha ktorú zotierate ešte väčšia. Na oknách neostaly šmuhy a boli naozaj vyleštené. Vidím ako výhodu aj to, že na leštenie pomocou stierky nepotrebujete žiadny špeciálny prostriedok.

a okna umyvan.

a okna lešt.

Umyla som za pomoci Kärchr čističa aj sprochový kút v kúpelni. Tam je to asi ešte jednoduchšie. Plocha je menšia a ide to naozaj rýchlo. Jediná nevýhoda boli oblé steny na dvoch sklenených plochách sprchovacieho kúta. Ale aj s tým sa dá pracovať. Umývate zvisle čím vám stierka lepšie sadne na sklo a zotrie vlhkosť aj na nie rovnej ploche. Samotná stierka sa dá použiť aj po každom sprchovaní, pohodlne zotriete vlkosť zo sklenených stien, čím zabránite vzniku usadenín na skle. Voda sa zachytáva v zbernej nádobe, spolu s prípadnou nečistotou a tú potom len vylejete.

a okna sprcha

A teraz k nevýhodám. Pri umývaní okien je vždy potrebné umyť aj rámy okien, a to vám tento prístroj nespraví, preto odporúčam pred samotných čistením skiel umyť poriadne rámy a tak začať so samotným čistením. Občas sa tiež stane že na okraji okna, priestor medzi sklom a rámom, nie je poriadne vysušený a je ho potreba dodatočne vysušiť. Ale je možné že je niekto šikovnejší ako ja a nebudú mu ostávať žiadne nezotreté okraje :).

Tieto drobné nedostatky ale nie sú prekážkou toho, aby ste s čističom okná umyli naozaj dobre, rýchlo a efektívne.

A dokonca si myslím že vás to bude baviť :)

Všetky výrobka firmy Kärcher nájdete na ich webe a rencenzie od íných užívateliek aj na stránkach Žena-in.cz .

Držím palce pri čistení a jarnom upratovaní.

S láskou Tina

 

 

 

Uložit

Uložit

Uložit

Tina

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *