veganský koláčik

a cake na širku čierna

Dnes kombinujem čokoládu a citrón s veľkou chuťou. Čokoláda je výborná na kombináciu skoro so všetkým, dokonca sa hodí aj k slaným pokrmom. A zatial som nestretla nikoho kto by ju nemiloval, alebo aspoň nemal rád.

a cake čierna ruka

Koláč som piekla na dvakrát, prvý krát v tortovej forme. Chcela som ho tak nafotiť, ale nestihla som. Vlastne rodinka nevydržala čakať do rána, kým ho naaranžujem. Ráno som mala len pár kúskov a nie práve fotogenických. Ale nepečiem len kôli blogu. Upiekla som teda ešte jeden. Samozrejme ho zjedli tiež rovnako rýchlo. Tentokrát som ho ale stihla nafotiť.

a cake na širku

Užite si recept aj fotky. Je jednoduchý.

Ingrediencie

200g hladkej múky

200g práškového cukru

4 lyžice zemiakového škrobu

240ml rastlinného mlieka

60ml olivového oleja

2 lyžičky prášku do pečiva

1 vanilkový cukor, alebo jedna lyžica domáceho vanilkového cukru

kôra z jedného chemicky neošetreného citrónu

100g nasekanej čokolády

Rúru si predhrejeme na 190°C. Tortovú formu o priemeru 20cm alebo jednu chlebovú formu, vymažeme a vysypeme.Vo velkej mise si zmiešame suché suroviny. Pridáme mlieko a olej, nastrúhanú kôru a nakoniec aj nasekanú čokoládu. Hotovú zmes vylejeme do formy a pečieme cca 45min, alebo kým zapichnutá špajdla v strede nie je suchá.

A aj keď vám vrch popraská a nie je úplne “natitulku”, netrápte sa tým. Väčšinou sú nachutnejšie tie najmenej fotogenické :)

a cake odkroj.

Tie hrušky sú tam len ako dekorácia, ja mám hrušky veľmi rada a v zime obzvlášť.

a cake na vysku

a cake hrušky

S láskou

Tina

Tina

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *