vegan jednohubky

a jednohubka lopar det.

Bez jednohubiek by to nešlo, nie na Silvestra. My ich milujeme, a každý rok si pripravíme niekoľko druhov. Na začiatku boli u nás základom klbásové, a postupne sme spolu s našimi chuťami, menili aj jednohubky. Za posledný rok sme mali zmien dosť, hlavne v jedle, takže aj naše jednohubky prešli radikálnou premenou. Z bežných sa stali veganské. Ale minimálne rovnako dobré, ak nie lepšie.

Dva rýchle recepty by mohol oceniť každý. Na jednohubkách je krásna ich jednoduchosť, nie len pri konzumovaní.

a jednohubka na papiery

Prvý recept je na jednohubky s červenou repou.

Potrebujete len:

chlieb alebo rožky

sojakrém (alebo inú veganskú natierateľnú pomazánku)

varenú červenú repu

olivový olej

soľ, korenie

tekvicové semiačka (nemusia byť)

Uvarenú červenú repu (dá sa taká už kúpiť ) natrúhajte na jemno. Pridajte olivový olej a dochuťte soľou a korením. Z chleba si vykrojíme kolieska, alebo si rožky nakrájame na kolieska. Potrieme pomazánkou a na vrch dáme ochutnú, nastrúhanú červenú repu. Dozdobíme tekvicovým semiačkom.

a jednohubka det repa

Druhý recept je náš úplne naj v tomto roku. Je to pripavená mrkva na spôsob údeného lososa. Takto pripravenú ju potom podávame podobne ako lososa, na chlebíkoch alebo jednohubkách. Alebo na spôsob GravadLax.

Budete potrebovať :

3 mrkvy (stredne veľké)

asi 2 kg soli

4 lyžice oleja

3 lyžice sójovej omáčky

3 lyžice balzamikového octa

a jednohubky jedna det.

Na plech si dáme vrstvu soli, na ňu položíme mrkvu, tak aby sa nedotýkali, zasypeme soľou. Soľ by mala mrkvu úplne zakryť. Pekáč dáme do trúby na 190°C na cca hodinu až hodinu a pol. Záleží od veľkosti mrkvy.  Hotovú mrkvu vyberieme zo soľnej krusty, ošúpeme a nakrájame na veľmi tenké tenké plátky. Tie naložíme do nálevu z olivového oleja, balzamikového octa a sójovej omáčky. Nesolíme lebo mrkva do seba nabrala slanú chuť pri pečení. Necháme marinovať ideálne cez noc, ale kľudne aj pár dní.

a jednohubka det mrkva

Podávam to na nakrájanom chlebíku so sojakrémom, horčicou s medom a kôprom a dozdobíme citrónom a znova kôprom.

a jednohubky na lopar.

a jednohubka det

Mílí moji, želmám Vám do Nového roka len to najlepšie, aby ste sa mali dobre ak nie skvelo a aby Vám nič nechýbalo. S láskou Tina

Tina

One Comment

  1. Vypada to moc krasne. Preji ti nadherny vstup do roku 2018, ale hlavne zdravi. Samozrejme i to, at se ti dari v blogovani,vsak ty vis…., ale to vsechno prijde.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *