rýchlo a pohodlne na nákupy pred vianocami so Scan & Go

 

Dostala som ponuku založiť si kartu Globus, a absolvovať nákup so Scan&Go. Teraz, pred vianocami, vianočným zhonom a šialenstvom v obchodoch som to brala ako výzvu a skvelú príležitosť. Je možné nakúpiť bez stresu, bez zhonu a bez zbytočného vykladania nákupu z vozíka a dlhého čakania v rade na pokladňu ? Výsledok znie – ÁNO. Teda, ak sa rozhodnete pre správne miesto nákupu.

Priznám sa, že som skeptická k novinkám a vylepšeniam, nie len v supermarketoch ale všeobecne. A chvíľu mi trvá, kým na nejakú novinku pristúpim. Možnosť nakupovať so Scan&Go som so záujmom a zvedavosťou sledovala vždy, keď som šla do veľkého supermarketu. V prvom momente som sa mi to zdalo ako skvelý nápad, lenže potom prišli moje obvyklé pochybnosti – to určite nie je pre mňa, nenaučím sa to ovládať, niečo pokazím, nebudem vedieť zaplatiť, ďalšia vernostná kartička do peňaženky apod. Samozrejme sa všetky tieto pochybosti ukázali ako zbytočné a nie len to, už dávno som mohla pohodlne a rýchlo nakupovať. Ale pekne po poriadku.

Ja si každý väčší nákup plánujem už doma, niekedy aj deň dopradu. Prejdem si chladničku a špajzu čo nám chýba, premyslím čo budem variť, piecť. Teraz pred vianocami si robím aj zásoby na pečenie a prípravu vianočných jedál. Potom si napíšem zoznam, ktorý mám skôr orientačne, ale je to pre mňa zároveň istota, že nákup bude efektívny, na nič nezabudnem a nenakúpim zbytočnosti. Vždy sa snažím nakúpiť len veci zo zoznamu ale poznáte to, člověk podľahne veľmi často a veľmi rýchlo.

Zoznam, a sieťky na zeleninu a orechy ktoré mám stále so sebou, šetrím nie len životné prostredie

a globus zoznam tašky

Tak som sa so zoznamom v ruke dostavila na informácie, kde som po, naozaj rýchlom vyplnení registrácie, dostala vernostnú kartičku a mohla nakupovať. Konečne aj so Scan&Go :). Skener si zoberiete zo špeciálneho stojanu, uložíte si ho do vozíka a vyrážate.

Naplánovaný som mala veľký nákup a tak som si zobrala vozík, kde je na skener špeciálny držiak, vďaka ktorému máte obe ruky volné k tlačeniu vozíka, k obzeraniu tovaru a pod. Samotné skenovanie je veľmi jednoduché a rýchle i keď musíte väčšinou skenovať každý produkt zvlášť. U niektorých šlo zadať množstvo, čo príjemne urýchlilo nákup. Moje pochybnosti boli aj ohľadom skenovacích kódov , či ich nájdem a či budú fungovať. Ale ukázalo sa, že sú vždy tam, kde majú byť a aj u potravín jako je ovocie, zelenina a pečivo šlo naskenovať kód jednoducho. Kód bol priamo u produktu, alebo vám ho vytlačí váha, na ktorej si tovar vážite. Určite je skvelé aj to, že počas nákupu sledujete výšku peňazí, ktoré ste už vložili do tašky alebo vozíka, nestane sa vám tak, že svoj finančný limit prečerpáte.

a globus košík a skanner

Pre mňa bola voľba supermarketu doležitá, aj kôli výberu potravín, ktorý daný supermarket ponúka. Ako vegan, potrebujem, aby som nakúpila aj potraviny bežne v marketoch nedostupné, alebo dostupné vždy len čiastočne. Vďaka oddeleniu Zdravého světa v Glóbuse to mám jednoduchšie, teda skoro ideálne. Pretože je všetko na jednom mieste, skvele označené, čo je samozrejme obrovská výhoda a pomoc. Dokážem tak nakúpiť všetky potraviny na jednom mieste.

a globus zdrv. lep.

Všetky výrobky máte prehľadne označené pomocou piktorgramov, kotré sú vždy na papieriku s cenou a popisom výrobku  :)

a globus označ.

 

Platenie, moja nočná mora pri väčšine nákupov, bol najväčší moment prekvapenia. Vďaka skeneru, ktorým som len naskenovala posledný kód pre ukončenie nákupu, ktoré sú vyhradené len pre zákazníkov so Scan&Go, sa mi všetko niekam, teda asi do systému, načítalo a ja som len pristúpila k platbe. Celé to netrvalo ani 5min. Čo je pri klasickej pokladni, aj včase, keď je v markete menej ľudí len sen. Nikde žiadne fronty, pani ochotná pomocť. Asi to pred sviatkami bude o trošičku náročnejšie ale aj tak to vidím ako obrovskú úľavu od zdĺhavého státia na pokladne.

a globus pokladna

Moje doporučenia k nákupu so Scan&Go ?

Nebáť sa toho.

Spraviť si zoznam.

Užiť si nákup.

Kôli fotke som nákup dávala späť do vozíka a nie do tašky s ktorou nakupujem, ale inak mám svoju tašku na kolieskach, bez ktorej by sa mi nákup ťažko niesol domov, som nešofér (aj to je môj spôsob šetrenia :))

a globus nakup

Dúfam že všetky predvianočné nákupy budú rýchle a pohodlné.

Ďakujem firme Glóbus za príležitosť a dôveru.

S láskou pripravila, otestovala a nakúpila Tina

Tina

2 Comments

  1. Ještě jsem nezkoušela, ale docela se těším a mimichodem zajímá mě i ta taška na kolečkách :) , protože mě také nebaví se tahat s těžkým nákupem a tohle vidím jako super volbu.

    • Ahoj, taška na kolieskach je v mojom prípade, nutnosť, hlavne na veľké týždenné nákupy. Mám značku Gimi, a špeciálne kolieska do schodov :) ale tú váhu aj tak vytiahnem vlstnou silou :) ale trocha elegantnejšie ako bez nich. Asi o nej spravím príspevok :D. Zaslúžila by si to :D. pa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *