prírodný svietnik

Pochmúrne zimné počasie zvádza k príjemnému posedeniu pri sviečkach, s dobrým čajom a knihou. Ak vás už omrzeli obyčajné sviečky a svietniky, vyrobte si svoje, napríklad z vetvičiek. Tie nazbierate pri prechádzke v lese a spojíte tak príjemné s užitočným. Niekedy sa nám v zime nechce vyliezť von kôli chladnému počasiu, ale ak budete mať takýto pekný cieľ, budete sa na prechádzku tešiť.

a svietnik postup 5

Zoberte do ruky košík a záhradnícke nožnice a vyrazte. V lese, alebo len na prechádzke v parku nájdete rôzne tipy vetvičiek (výhoda je, že teraz nemajú listy), hrubšie alebo tenšie, rôzne farby a hrúbky. Záleží len na vašej fantázii aké si nazbierate a potom použijete.

a svietnik postup 3

Konáriky zbierajte radšej zo stromu, nie zo zeme. Na zemi sú väčšinou polámané a vysušené kúsky. Tie by sa ťažšie upravovali, lámali by sa. Pozor si treba dať aj na choré (pliesne, huby) alebo napadnuté škodcami. Naopak, celkom zaujímavo môže vypadať svietnik z vetvičiek, ktoré na sebe majú mach. Odporúčam čo najrovnejšie konáre. S nimi sa potom pracuje lepšie aj sa lepšie lepia na hladký povrch skla. Neodporúčam zbierať konáre z ihličnatých stromov. Úplne najideálnejšie sú kríky, ktoré majú konáre v správnej výške a väčšinou aj hrúbke.

a titul 5

Základom celého svietnika je sklenený pohár. Môžete použiť poháre z detskej výživy alebo kompótov. Vyzdobiť sa dajú aj sviečky ktoré sa predávajú v sklenených nádobách bez dekoru. Keď sviečka/vosk vyhorí stači do nádoby pridať kahanček, a znova bude slúžiť svojmu účelu.

a svietnik postup 1

Postup :

  1. vetvičky si nastrihajte tak aby vám zakryli celý obal sviečky alebo pohár
  2. pripravte si dostatočné množstvo rovnakých veľkostí pre jeden pohár
  3. pomocou tavnej pištole lepte vetvičky na svietniky
  4. je lešie si dopredu rozmyslieť aké vetvičky budete k sebe lepiť aby dobre sedeli (ja som si ich vyskladala vedľa seba )
  5. hotové svietniky naplnte sviečkami alebo kahančekmi

a postup 1B

a svitnik postup 4

a svietnik postup 6

Príjemné posedenie pri sviečkach

Pripravila Tina

PS: Viac inšpirácie nájdete na PINTERESTE, tam ja hľadám nové nápady, len pozor je to návykový :).

Tina

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *