pomazánka z pečených paradajok a paprík

Začalo moje obľúbené ročné obdobie, najfarebnejšie, najpestrejšie a tak krásne melancholické …Nie je nič krajšie ako sledovať dážď a popíjať teplý čaj  alebo hodovať s rodinou, sedieť len tak s knihou  … Užívať si jeseň sa dá na milión spôsobov.

a-pom-pohar-text

Sezóna paradajok je za nami, ale paradajky ešte dostať a vlastne celú zimu ich v markete kúpite. Majú len jednu chybu, že sú bez chuti a vône. Ale ak by ste si chceli niečo fajné z paradajok pripraviť tak je tu táto výborná a jednoduchá pomazánka. Robila som ju aj v lete, aj na F.O.O.D. pikniku na konci prázdnin a mala úspech. Je to taká koncentrovaná chuť leta. Oceníte ju aj v zime, či už na jednohubky alebo len tak v nedeľu ráno na chlebíku.

a-pom-na-stole

Ja mám v zime veľmi rada pečenú zeleninu a vlastne mám v zime radšej varianty kde je čerstvej zeleniny menej, myslím že okrem kapusty ani ndostať nič vyslovene čerstvé. A aj kapusta je najlepšia keď je zkvasená.

Ingrediencie:

8 väčších paradajok

2  červené papriky

2 šalotky

2 cibule

soľ

čierne korenie

olivový olej

na dochutenie – nastrúhaný parmezán, bazalka

Na plech vyložený papierom dáme nakrájané paradajky, cibuľu, šalotky a papriky. Všetkú zeleninu pred tým nakrájame na väčšie kúsky. Posolíme a okoreníme. Pokvapkáme olivovým olejom a dáme do rúry vyhriatej na 200°C piecť, pečieme cca 45min.

a-pom-na-plechu-surove

Po upečení vyberieme z rúry a necháme 10min vychladiť, potom vložíme zmes do foodprocessora. Je lepšie šťavu ktorá je na spodku nechať na plechu, aby ste pomazánku nemali veľmi riedku. Ale záleží na vás, akú pomazánku máte radšej. Hotovú podávajte na hrianke alebo chlebe, posypte parmezánom a pridajte lístky bazalky.

a-pom-upece

a-pom-foodpr

a-pom-miska

a-pom-na-taniery

a-pom-stol-z-hora

krásnu jeseň

tina

Uložit

Tina

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *