mrkvovo pekanové muffiny

a muffin det tri

Vláčny muffin ako z rozprávky, presne taký je, tento môj nový objav. Nič komplikované, nič vyžadujúce veľké prípravy alebo veľa času. Jednoducho a rýchlo upečené, ešte rýchlejšie zjedené. Ja som ich piekla ako alternatívu na raňajky alebo desiatu do školy. Radosť by spravili pri akejkoľvek príležitosti.

a muffin forma ka

Bola som nadšená aj z nových papierových formičiek, hlavne z tých farieb. Niektoré košíčky zmenia po upečení, asi aj vplyvom cesta a teploty, farbu, ale tieto nie. A ja mám rada pastelové farby.

a kch

Orechy tiež môžete zmeniť  za lieskové alebo vlašské. Pridala som aj citronovú kôru. Použila som hotovú zo sáčku, nemala som doma citrón v bio kvalite, ale aj takáto náhrada poslúži a môže splniť váš zámer. Značku nechám na vás, mám vyskúšané rôzne a s rozličnou kvalitou a chuťou :).

a muffin ja

Čo sa týka mrkvy, počítajte s tým, že ak budete mať veľmi sladkú odrodu bude aj výsledné cesto sladké, alebo sladšie než chcete. Ikeď toho cukru tam nie je veľa, je hnedý nerafinovaný, ak taký použijete, čo by mala byť tá lepšia a zdravšia varianta.

Ingrediencie :

1 ľanové “vajíčko”

240ml rastlinného mlieka

110g hnedého cukru

250g hladkej múky

1 sáčok strúhanej citrónovej kôry

1 a 1/2 lyžičky prášku do pečiva

1/2 lyžičky jedlej sódy

1/2 lyžičky soli

65g kokosového oleja (rozpusteného)

250g strúhanej mrkvy

2 hrste nasekaných pekanový orechov + 12 celých na ozdobu

Na začiatku si pripravte ľanové vajíčko – 1 lyžicu mletého ľ. semiačka zmiešajte s 3 lyžicami vody a dajte na stranu. Formu na pečenie muffinov vyložte papierovými košíčkami. Trúbu si predhrejte na 190°C.

V mise alebo mixéry zmiešajte mlieko s cukrom, pridajte “vajíčko”. Postupne pridajte zmiešané suché ingrediencie – múku, prášok do pečiva, soľ, jedlú sódu, nasekané orechy. Potom pridajte nastrúhanú mrkvu a nakoniec rozpustený kokosový olej.

a muffin mixer

Hotovou zmesou naplnte pripravené formy na muffiny, plnte po okraj. Dávka je na 12 muffinov. Navrch položte celý pekanový orech. Pečte v rúre 25 až 30min.

a muffin kuch linka a forma

a muffina det vo forme

a muffin vedla seba text

a muffin stol z predu

a muffin stol z hora

a mufina z hora kvet lep

S láskou napiekla a nafotila Tina

 

Uložit

Tina

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *