hrstková polievka

a menu polievka z hora

Jar je už skoro za dverami, ale ešte chvíľu potrvá kým si pochutíme na čerstvej zelenine. Moja dnešná polievka je preto plná strukovín, ktoré nám v tomto období dodajú presne to, čo telo potrebuje. Je v nej samozrejme aj zelenina. Hrstková polievka je jedna z najjednoduchších a pre mňa najlepších polievok. Rada som ju varila aj keď boli deti malé, milovali ju. Nevadili im ani strukoviny, ktoré boli inak nee.

a menu struk

Zelenina, ktorú do polievky použijete je na každom z vás. Ja som ako bonus pridala brokolicu, ktorú považujem za jednu z najzdravších. Pridávam ju len na koniec aby sa nevarila dlho, a ostali v nej všetky vitamíny.

a menu polievka tan. det.

Hrstková zmes, ktorú som použila, je od Menu Gold a aj podľa výrobcu  je lepšie ju namáčať. Odporúča sa namáčať 4 hodiny, ale kľudne môžete aj dlhšie. Strukoviny sú najzdravšie keď sú trocha naklíčené. Namáčanie tiež odplaví látky ktoré sú zodpovedné za nafúknuté brucho. Preto by sa ani nemali variť vo vode v ktorej sa namáčali. Nepríjemné nafúknutie pomôžu eliminovať aj bylinky, ktoré sa pridajú pri varení – bobkovy list, saturejka, rasca …

Ingrediencie:

1/2 balíčka zmesy na hrstkovú polievku

1 mrkvu

1 petržlen

1/5 kalerábu

1/5 zeleru

1 stonka repíkatého zeleru

4 menšie zemiaky

Hrsť malých ružičiek brokolice

2 bobkové listy

1 cibuľa

olej

soľ, korenie – podľa chuti

Deň dopredu si namočte zmes na hrstkovú polievku. Na olej dajte cibuľku a osmahnite cca 5 min. Potom pridajte zeleninu nakrájanú, a opekajte na cibulke cca 10min. Zalejte vodou. Pridajte strukoviny a zemiaky, varte približne 20 a potom pridajte aj brokolicu. Keď je všetko mäkké a uvarené, dochuťte a podávajte. Ja som podávala s opečeným toustovým chlebom, potretým cesnakom.

a menu hrstka sač.

a menu zelenina

a menu bobk. list

a menu tanier z predu

a menu chleba

a menu pol. z hora taniere

Dobrú chuť

S láskou Tina

 

 

Tina

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *