deň detí

a emco rozne veci

Dnes je môj príspevok určený hlavne tým, ktorí by chceli pripraviť prekvapenie pre svoje detičky na deň detí, ale kľudne aj pri inej príležitosti. Naše deti už vlastne ani nie sú deti :) ale aspoň pre našu Bibi sa to bude rátať.

a emco na vysku stol z hora

Nie je to prvý krát, čo som si vymyslela niečo podobné. Možete sa pozrieť aj na moje prestieranie a stolovanie určené deťom, aj tu. Znova som sa držala toho základného pravidla – deti to musí baviť a nás, dospelých, tiež.

Ak chcete pripravte celé prestieranie ako prekvapenie napríklad na raňajky. Všetci budú mať krajší deň pred sebou a tá radosť v detských očiach … Všetko si viete pripraviť už večer, a ráno tým získate drahocenný čas :).

a emco z hora 2

Ako podklad som znova zvolila papier, obyčajnú rolku papiera, ktorú kúpite v Ikei. Na ňu som nakreslila pár obrázkov, ale papier môžete nechať čistý a poprosiť deti aby si sami vytvorili nejaký vzor alebo obrázky. Na stôl som dala farbičky, ale aj jednoduchú hru, hádzanie kociek a vymýšľanie príbehov ” Story Cubes”. Priložila som aj pár washi pásiek, lebo dievčatá milujú tieto pásky a tvorenie s nimi, a nechýbali ani omaľovánky. Ak máte položte na stôl aj nejaké drobné hračky, autíčka a pod., ktoré deti zabavia a potešia. Ja som už doma nič také nenašla, tak tam chýbajú. Platí, že čím sú deti väčšie potrebujú sofistikovanejšie zábavky, ale mobily a tablety prosím k jedlu nie :). Slamky sú ďalšou súčasťou skoro každej detskej oslavy, neviem prečo, ale detí ich hrozne milujú, hlavne také farebné. Ja som radšej za tie papierové, a nie plastové, i keď sú drahšie ale nezaťažujú prírodu.

a emco det. z hora tan. abi

Pripravila som lievance z mletých ovsených vločiek, na ozdobu som použila ovocie alebo cukrové konfety. Na stôl poukladajte dobroty, ktoré vaše deti milujú – u nás sú to ovsené vločky, keksíky, jogurty, ovocie a pod. K tomu som pripravila ovocné smoothie a misku čerstvého ovocia.

a emco det. lievance

a emco det. lievanec boruvky

a emco det. jah. liev. tanier

a emco det. tanier jahody

Recept na lievance je veľmi jednoduchý, ja som použila náhradu vajec pre veganov a rastlinné mlieko, ingrediencie ale dávam plus mínus odhadom :), asi takto :

2 vajcia vo forme náhražky

1 hrnček mletých ovesných vločiek

1/2 hrnčeka mletého hnedého cukru

1/2 hrnčeka múky

1 hrnček sójového (alebo iného rastlinného) mlieka

2 lyžice oleja

2 lyžičky prášku do pečiva

na ozdobenie – konfety, ovocie

Všetky ingrediencie, okrem zdobenia, si vymiešam  a nechám cesto asi pol hodiny odpočívať. A  potom už len pečiem a pečiem …

a emco panvica

Tými konfetami posypte cesto až keď ho naberiete na panvicu, aj jahodu alebo iné ovocie dajte, až keď je cesto na panvici. Pri otočení kus zmenia farbu.

a emco lievance text

a emco z boku

a emco det. hry

a emco tanierik jahoda liev.

a emco z hora

Ďakujem Emco.cz za podporu a dôveru.

S láskou Tina

 

 

Uložit

Uložit

Tina

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *