čokoládová vianočná torta

a torta z vrchu

Torta na stole poteší v každom ročnom období aj pri každej príležitosti. Na vinaoce sme obvykle mávali medovú tortu dozdobenú perníčkami. Tento rok som chcela mať prirpavenú inú tortu. Vybrali sme si čokoládovú ktorá so štpkou škorice ideálne splňuje očakávania vianočnej torty. Môžete ju dozdobiť posypaním cukrom cez šablónu, alebo ju celú zasypete cukrom a dozdobíte medovníčkami. Určite bude výborne chutiť aj s čokoládovou polevou.

Jeden zo starších receptov na vianočnú trotu nájdete aj tu.

Prírpava tejto čokoládovej torty je jednoduchá, do cesta ide cuketa, ktorá dodá vláčnosť výslednému korpusu. Pripravená je rýchlo, hoc aj na poslednú chvíľu.

Suroviny:

125g polohrubej múky

200g hnedého cukru

60g kakaa

1 lyžička jedlej sódy

1/2 škorice mletej

1/4 lyžičky soli

180ml rastlinného oleja

120ml rastlinného mlieka

80g strúhanej cukety

práškový cukor na posypanie

Rúru si predhrejte na 180°C. Tortovú formu si vyložte papierom na pečenie alebo vymažte tukom a vysypte. Vo veľkej mise zmiešajte všetky suché prísady – múku, cukor, škoricu, soľ, sódu, kakao. V druhej mise zmiešajte olej a mlieko a pridajte ku suchým prísadám. Dobre premiešajte a nakoniec pridajte nastrúhanú cuketu. Takto pripravené cesto nalejte do tortovej formy. Pečte asi hodinu. Z formy vyberte až vychladnuté cesto.

a torta vian. krezana

a torta det zboku

a torta cukrova

 

Tina

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *