7 dní offline – prečo ?

Už dlhšie som nad tým uvažovala. Aké to je, byť zase bez “múdreho” telefónu, bez PC, bez mailou, chatovania, instastories, správ a noviniek online … Pamätám si časy, keď toto všetko ešte nebolo, ale už naše deti nie. Neviem, či niekedy ešte taký svet bude. Skôr nie ako áno. Neviem ani, či to je dobre, alebo zle.

Možno chcem nájsť nejakú odpoveď. A je možné, že žiadnu nenájdem. Na nič neprídem. Ale o to, mi asi ani nejde. Chcem len znova zažiť ten pocit, keď ráno vstanete a idete robiť veci bez mobilu v ruke, neviete čo sa kde stalo, kto s kým čo spravil a robil, čo si kto obliekol, ako vypadali jeho raňajky, potom obed aj večera. Kde bol na káve, aké má auto, koľko ubehol alebo vypil. Len si žijete a robíte svoju prácu, veci čo vás bavia, idete z domu a nikoho o tom neinformujete. Navaríte to čo chcete a to čo viete, lebo na to máte chuť a nie preto, že to tak robil niekto na instagrame a vám sa to páči. Niekedy ma “bolí hlava” len keď zapnem facebook alebo instagram. Cítim ten tlak robiť veci tak, alebo onak, lebo je to “in” a to už je “out”. To ľudia lajkujú a tamto nie. A pritom je to to isté. A milión podobných vecí.

Ja nemám nič proti sociálnym sieťam, práve naopak, sú pre mňa ohromnou inšpiráciou a zdrojom informácií. Ale … Potrebujem to ? Je to pre mňa naozaj lepšie, prínosnejšie, je môj život lepší než by bol bez tohto online sveta ?Čo budem bez neho robiť ?

Viem, že väčšina ľudí dnes pracuje online, a nevedia byť bez internetu minimálne počas pracovnej doby. Ale aj to mne príde desivé. Keď sa to celé vypne, tak čo potom budeme robiť ? Vieme ešte robiť niečo bez “pripojenia”, bez PC ? Vieme sa baviť a kontaktovať s ľudmi keď nebudeme chatovať, odpovedať na maily, komentovať fotky ? Určite vieme, ale aké to je ?

Možno sa mi len žiada zjednodušiť na chvíľu život. Vypnúť nie len mobil, ale aj hlavu.

Aké to bude uvidím až keď to skúsim.

Mohla by som to robiť niekde na dovolenke, na horách a pod. Ale mne ide o to, žiť tak aspoň chvíľu “normálne”. V bežnej premávke domácnosti, v meste, obklopená všetkými ľudmi s mobilmy v ruke. Obklopekná technikou ktorú nepoužijem.

Budem sa viac usmievať, budem viac všímavá, uvolnená a veselá? Menej vystresovaná ? Budem mať viac ČASU ?

Ide len o 7DNÍ, čo mi príde tak akurát, nie je to málo ale ani veľmi dlho …

Môj plán je:

veľa čítať

byť viac v lese

len tak byť a meditovať

počúvať hudbu

a mám kopu vecí, ktoré by som chcela urobiť, lebo som ich mala urobiť už dávno :) – ako je vyriadenie skrine a pod.:)

Krásne dni a slnko v duši :)

Tina

Tina

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *