čučoriedkovo čokoládové muffiny

a muffin listy na stole

Dnešné muffiny sú plenené čokoládou a čučoriedkami. Myslím si, že táto kombinácia je jedna z najlepších nie len pre muffiny. Je to verzia vegánska ale je možné ju pripraviť aj “klasicky” , bola by to ale škoda.

Asi ste si všimli menšiu aktivitu nie len na blogu, ale ja na ostatných sieťach (instagram, facebook). Snažím sa byť viacej offline (hlavne cez víkendy), nemyslieť toľko na fotky, na príspevky, na hodnotenia a pod. Zistila som, že mi to nerobí dobre, že je to väčšine ľudí aj tak jedno (určite tu platí porekadlo “zíde z očí, zíde z mysle” ) … Ja som samozrejme rada za každý komentár, za každú reakciu na to čo robím, vážim si to. Na druhú stranu som si vedomá toho, že to nechcem robiť na úkor svojho života. Na úkor mojej rodiny, priateľov …  Asi ste už počuli o tom že ten svet na sieti, vo virtuálnom prostredí, nie je taký, aký je naozaj a ja nechcem byť súčasťou vytvárania nejakej bubliny, ilúzie. Nechcem vytvárať predstavu nejakej dokonalosti a perfektnosti. Ja mám plno chýb a to čo robím má plno chýb, a tak to aj zostane … Pracujem na svojom rozvoji ale smerom dovnútra a ak sa to prejaví aj navonok bude to fajn. Rada tvorím a milujem kreativitu, to je to , na čom by som rada ďalej pracovala … Ako sa to bude vyvýjať uvidíme.

Tak späť k receptu :

a muffin plech ka

Je jednoduchý a pripravený ho máte za chvíľu. Ja som dávala do košíčkov menej náplne, takže boli potom ploché ale ak ich naplníte poriadne viac vám vyskočia :).

Ingrediencie :

125g rastlinného tuku

180g hnedého cukru

1 banán (väčší)

250g múky

2 lyžičky kypriaceho prášku

130ml rastlinného kyslého mlieka (používa zn. Luntner)

100g nasekanej čokolády

150g čučoriedok

Predhrejeme si rúru na 190°C. Plech na muffiny vyložíme papierovými košíčkami. V robote alebo ručne vymiešame tuk s cukrom. Potom postupne pridávame ostatné ingrediencie. Nakoniec dáme , radšej ručne, čučoriedky. Hotovým cestom plníme muffinové košíky. Pečieme cca 35 min. Želám dobrú chuť.

a muffin na plechu

a muffin na listoch

a muffin na taniery

a muffina na sebe viac

a muffin stol iny uhol

a muffin na sebe

S láskou Tina

 

 

Uložit

Uložit

Tina

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *